o nás - Chalupa na Faře

Přejít na obsah

CHALUPA "NA FAŘE" - UBYTOVÁNÍ V ORLICKÝCH HORÁCH
 
 
Moderně zrekonstruovaná a velmi dobře vybavená bývalá fara s venkovním bazénem se nachází v malé obci Mlýnický Dvůr na rozhraní Orlických hor a Jeseníků.
 
 
Chalupa je přizpůsobena jak k letnímu, tak k zimnímu pobytu pro až 16 osob ve čtyřech pokojích + 8 lůžek v podkroví - vhodné pro děti.
 
 
Fara je pronajímána jako celý objekt s vyhrazenými prostory pro majitele (tj. privat), majitel je přítomen vždy pouze na dobu nezbytně nutnou.
 
 
Letní a zimní dovolená v tomto kraji nabízí všechny možnosti pro odpočinek i příznivce aktivních sportů, milovníky krás přírody a kulturních památek.
 
 
Orlické hory byly v roce 1969 vyhlášeny chráněnou krajinnou oblastí. Přibližně 60 km dlouhý horský masiv s výškami okolo 1000 m n.m ovlivňuje podnebí v celé oblasti. Nejvyšším vrcholem pohoří je 1.115 m vysoká hora Velká Deštná. Směrem do českého vnitrozemí se Orlické hory pozvolna mění v členité, ale velmi malebné podhůří. Oblastí protékají řeky Divoká Orlice, Zdobnice, Metuje a Bělá.

Pro tuto oblast jsou charakteristické rozsáhlé lesy, skály, řeky, zachovalá lidová architektura s malebnými vesničkami, i kulturními památkami.

 
 
SKIPARK Červená Voda je nejmodernější lyžařské středisko Orlických hor. Areál byl vybudován a uveden do provozu v prosinci 2010, od té doby jej navštívily statisíce lyžařů a dalších zákazníků. Při příjezdu přivítají návštěvníka parkoviště pro 400 osobních aut přímo v areálu u spodní stanice lanové dráhy. Též autobusové parkoviště je těsně vedle pokladen.

 
 
Spodní obslužná budova zajišťuje nejenom potřeby obsluhy, jako čerpací stanici roleb, velín technického sněhu, velín lanové dráhy, ale standardně i příjemné a dostatečně velké veřejné sociální zařízení, prostory lyžařské školky, prostory půjčovny a servisu, místo ošetřovny horské služby se sněhovým příjezdem z jedné strany a odvozem pacienta sanitou, či vrtulníkem ze strany druhé.
 
 
Dále je zde umístěna úschovna zavazadel, pokladny, infocentrum s obslužným shopem, automatické samoobslužné občerstvovací místo, součástí je i integrovaný bufet.

 
 
Na dojezdu červené sjezdovky se nachází rychloobslužná restaurace s kapacitou 150 lidí uvnitř, krytou a nekrytou terasou s výhledem na sjezdovou trat.
 
 
Další etapa výstavby by měla zahrnovat hotel s kapacitou 60 míst, dále restaurací, bowlingovým sport barem, saunou, vířivkovým a masážním centrem přímo u dojezdu sjezdovek.
 
   
 


 
 
Vesnici nalezneme jižně od města Králíky u hlavní silnice, která vede přes Červenou Vodu. Obcí vede zelená a žlutá turistická značka a protéká jí potok Březná.
 
 

 
 

 
Lyžařský areál
 
Červená voda - Buková hora
 
Čtyřsedačková lanová dráha o délce 1740m, Převýšení 400m.
 
Technicky zasněžovaná sjezdová trať o délce 1950m, 3 tratě od r. 2014
 
 
 
Wi-Fi internet


 
 
 
 
 
 
Anna Šenkyříková
 
Ševčenkova 8
642 00 Brno
 
GSM: +420 603 466 321
 
e-mail: anna@senkyrikova.cz
 
Na Faře 2021
Návrat na obsah